Herbatki na przeziębienie

Traditional Russian linden tea, flowers and linden branches, a vintage wooden background, selective focus

Jesteśmy w newralgicznym momencie. Mianowicie jest to okres wszechobecnych gryp. Oczywiście najlepsza jest stara, dobra zasada: Lepiej zapobiegać, niż leczyć. Niestety nie zawsze możemy mieć oczy dookoła głowy i prędzej czy później możemy wylądować w łóżku z gorączką, bólami mięśni tudzież ostrym bólem gardła.

Oprócz leków przepisanych przez lekarza, możemy ratować się poprzez stare, dobre sposoby. Pierwszym z nich jest herbata z lipy. Lipa to drzewo, którego kwiaty kwitną wczesną wiosną. Pędy są zbierane, po czym suszone. W ten sposób powstaje susz herbaty lipowej. Pozwala pozbyć się złych czynników chorobotwórczych, działa antybakteryjnie, oraz pomaga uśmierzyć ból gardła. Zalecam pić z miodem i cytryna. Sama herbatka smakuje wyśmienicie, nie musimy jej słodzić.

Innym sposobem jest wykonanie własnej miksturki na przeziębienie, która pozwoli nam stanąć na nogi. Mamy szerokie pole do popisu zwłaszcza, że każdy potencjalny składnik ma swoje zastosowanie. Jedną z takich herbatek możemy wykonać w domowych warunkach, a wszystko, czego potrzebujemy, ogranicza się do tej krótkiej listy: dwa ząbki czosnku, kawałek imbiru, sok z cytryny, sok z maliny, kilka łyżek miodu. Należy zagotować czosnek, przepchnąć przez praskę do czosnku w celu wyciśnięcia soku. Mieszamy wszystkie składniki w kubku, dodatkowo możemy wlać kilkanaście kropel Amolu. Pomaga na zatkany nos bądź zatoki. Wdychamy jak najwięcej oparów! Wykonany napar odstawiamy pod przykryciem na chwilę do ostygnięcia, po czym możemy delektować się naszą miksturką na przeziębienie.

Jeśli nie przepadamy za posmakiem czosnku (a powinniśmy przywyknąć podczas przeziębienia, świetnie działa na takie schorzenia) Możemy poratować się nieco słodszą herbatką. Potrzebujemy około dziesięciu listków mięty, spory kawałek imbiru. Dodajemy sok z cytryny, maliny, miód. Mieszamy składniki, dla chętnych dodajemy jak w poprzednim przepisie kilkanaście kropel Amolu.

Ostatnią herbata na przeziębienie jest herbata z czarnego bzu. To roślina, która kwitnie od maja do czerwca. Jest słodka, oraz ma czarną, lepką konsystencję. Dodajemy do naszej herbaty z dodatkiem cytryny oraz łyżki miodu, ponieważ sok jest wystarczająco słodki

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *